В нашій родині проблеми з алкоголем були в тата. Згодом в моїй сім’ї проблеми з алкоголем та ігровою залежністю з’явилися в мого  чоловіка, тепер колишнього.

Розлучившись з ним, я сподівалася, що буду позбавлена важких переживань та раптових неприємностей, а двох діток і без проблемного чоловіка – на ноги поставлю.

Але з часом я зрозуміла, що допомога потрібна мені особисто. Самотужки я не могла впоратися зі своїм життям.

До приходу в Ал-Анон я кілька років відвідувала психолога. Ці сеанси і виконання завдань були корисними для мене, але потребували значних коштів, яких я просто не мала – тому мусила фінансово залежати від своїх батьків. Це мене не влаштовувало.

Коли я звернулась за допомогою в Ал-Анон,  моє життя тріщало по всіх швах. Я була у відчаї та вхопилася за Ал-Анон міцно. Дуже швидко оцінила плюси програми:

– я не залежу від думки однієї людини;

– я вирішую сама, в якому випадку та до кого з членів групи звертатися по допомогу;

– є можливість скористатися допомогою наставника;

– програма анонімна;

– програма безкоштовна.

На початку збори групи Ал-Анон були єдиним місцем, де я почувала себе комфортно, ані кращою, ані гіршою, а однією з тих, хто постраждав від наслідків сімейної хвороби – алкоголізм.

У перші місяці, як прийшла на збори, я переключила увагу зі своїх поточних проблем на роботу по програмі, потім, отримавши клаптик здорового глузду, змогла потрохи, день за днем, вирішувати і свої життєві завдання.

Члени групи та наставниця стали для мене другою родиною. Від них я отримала любов, розуміння та підтримку, які так мріяла мати у своїй рідній сім’ї. Я відчула, що люди мене можуть підтримувати і любити, навіть коли сама себе я не можу підтримати і любити.

Найстрашніший стан для мене, коли відчуваю, що в моєму серці немає любові ні до кого та ні до чого. Відвідування групи Ал-Анон, особисте спілкування з членами групи вертає мені здатність любити.

Я впевнена, що попереду мене чекає ще багато цікавої роботи, нових відкриттів та яскравих духовних пригод!

Ангеліна С., членкиня групи Ал-Анон “Калина”