Які відповіді дає Ал-Анон

Відповіді на типові запитання новачків:

• Хто такі члени Ал-Анон?

Це люди, які зіткнулися з негативними наслідками зловживання алкоголем своїми родичами і друзями. Членами Ал-Анон стають батьки, подружжя, діти, брати/сестри, партнери, колеги та інші. Незалежно від ступеня спорідненості або близькості до алкоголіка, від занедбаності його проблем і готовності їх вирішувати, Ви можете відвідувати збори, щоб знайти допомогу для самих себе.

• Скільки це коштує?

В Ал-Анон немає обов’язкових членських внесків. Після зборів бажаючих запрошують внести стільки коштів, скільки вони можуть. Зібрані гроші йдуть на забезпечення потреб групи і всієї спільноти в цілому. В них входять орендна плата за приміщення, купівля та видання літератури, донесення наших ідей, чаювання. Кількість коштів не так важлива. Головне, що ми як неприбуткова організація знаходимося на самозабезпеченні, а всі наші доходи і витрати – прозорі.

• Ця релігійна спільнота?

Ми є духовним, але не релігійним об’єднанням людей, що відносять себе до різних віросповідань або взагалі невіруючих. На зборах не прийнято обговорювати релігійні уподобання учасників або схиляти їх до певної віри. Ці питання кожен член Ал-Анон вирішує сам для себе.

Вираз: «Сила, більш могутня за нас» розуміється всіма по-різному, в залежності від індивідуальних уподобань. Для нас важливо, щоб вона допомагала впоратись з труднощами і давала душевний спокій. Кожен член Ал-Анон вільний визначати її тим чи іншим чином самостійно.

• Що таке співзалежність? І як вона співвідноситься з Ал-Аноном?

Співзалежність – це термін, який використовується в психології. Він описує типові моделі поведінки і реакції родичів людей, залежних від алкоголю, наркотиків та інших речовин. На зборах Ал-Анон ми намагаємося не вживати таке визначення, залишаючи його в рамках професійної термінології. Ми представляємось як «члени Ал-Анон».

• Хто керує Ал-Анон?

У нас немає владної вертикалі чи головного керівника. Кожна група вибирає людей, які виконують для неї служіння. Представники груп збираються на національну Конференцію, на якій вирішують поточні та глобальні питання. Також вибирають Повірників, голів і членів комітетів. Тому спільнота сама організовує себе, дотримуючись Традицій і Принципів Обслуговування.