Як працює Ал-Анон

Програма Ал-Анон заснована на трьох ключових моментах – одужання, єдність і служіння. Всі разом вони складають новий образ життя. І дають максимальний ефект при послідовній і регулярної практики.

 Одужання – починається з відвідин зборів і спілкування з членами групи. Участь в обговоренні тем на групі, контакти з членами Ал-Анон між зборами і читання нашої літератури здатне закласти міцний фундамент Вашого душевного спокою. Досвідчений член Ал-Анон, що викликає довіру і симпатію, може стати Вашим спонсором (наставником). Його особистий досвід і приклад, а також вихід, знайдений ним з важких обставин, надихне Вас і підтримає. На умовах повної конфіденційності Ви пропрацюєте з ним Дванадцять Кроків. Після цього зможете самі допомагати працювати за Програмою іншим людям, які звернуться до Вас.

 Єдність – полягає в усвідомленні себе частиною своєї домашньої групи (яку відвідуєш постійно) і всесвітнього співтовариства Ал-Анон в цілому. З’являється прагнення вивчити Традиції, прийняті правила спілкування на зборах, взаємодії між групами, членами Ал-Анон і новачками. Вітаються поїздки на святкові форуми, робочі конференції, майстер-класи та семінари по кроках і Традиціям, спікерські виступу досвідчених членів не тільки в своєму місті, а й по всій Україні. Таке спілкування допомагає краще зрозуміти точку зору спільноти з різних питань, дасть можливість перейняти досвід, силу і надію інших і поділитися своїми досягненнями.

 Служіння – добровільне, безоплатне і усвідомлене включення в діяльність групи, в роботу місцевих і всеукраїнських служб. Члени Ал-Анон беруть участь в організації зборів (виконуючи служіння як провідний, скарбник, секретар, контактна особа групи), обираються представниками домашньої групи для участі в робочих заходах і конференціях, можуть служити на національному рівні в комітетах (інформаційному, організаційному, літературному, фінансовому і т.д.). Досягнувши певного рівня власного одужання, відчуваючи зв’язок зі своєю групою і вся спільнота, природним чином з’являється бажання внести вклад в розвиток Ал-Анона.

Єдина мета Ал-Анон полягає в донесенні наших ідей до тих сімей алкоголіків, які ще страждають. Вона досягається за допомогою одужання, єдності і служіння кожного члена спільноти.