Як відбуваються збори

Багато членів Ал-Анон досі пам’ятають, як неохоче йшли на перші збори. Вони переживали важкі часи і відчували себе особливо вразливими. Однак тепер задоволені тим, що прийшли, оскільки в Ал-Анон знайшли розуміння і підтримку.

Ось деякі речі, які слід мати на увазі перед першою зустріччю групи Ал-Aнон:

• На зборах усі рівні, і ті, хто прийшов давно, і ті, хто прийшов вперше. Ніхто не може давати поради чи рекомендації іншій людині. Як і перебивати, нав’язувати свою точку зору чи задавати недоречні запитання.

• Ви можете вільно задавати запитання і говорити про свою ситуацію на зустрічах. Якщо хочете просто послухати, можете так про це і сказати.

• Всі групи різні. Збори проходить так, як вирішили їх учасники, залишаючись при цьому в рамках Традицій Ал-Анон. Досвідчені члени рекомендують відвідати шість різних зборів, перш ніж прийняти рішення про те, чи буде Ал-Анон корисним для Вас.

• Збори починаються з читання Преамбули, що містить Дванадцять Кроків і Дванадцять Традицій Ал-Анон, правил ведення групи, уривків зі схваленої літератури чи щоденних роздумів. Потім за бажанням члени групи висловлюються по озвученій темі або діляться своїм досвідом, почуттями, але дотримуючись регламенту часу. В кінці зачитується заключна частина Преамбули, пропонується внести кошти згідно Сьомої Традиції. Після зборів роблять оголошення, що стосуються групи або Ал-Анону, задають запитання і спілкуються в неформальній обстановці.