Історія в Ал-Аноні почалася з перших зборів, на які я потрапила в іншому місті. Довелося поїхати в столицю, тому що у нас не було групи. Це було рівно шість років тому. Але до сих пір пам’ятаю відчуття полегшення і радості від того, що знайшла там … Розуміння з півслова, коли ніхто не збирається мене «лікувати», ніхто не «розбирає» мою ситуацію по поличках … Мене вислухали, дали висловитися, а обійми після зустрічі остаточно переконали, що я потрапила в потрібне місце.

Особливо вразила Молитва про душевний спокій. Спочатку я взагалі не могла зрозуміти сенсу ні Кроків, ні Традицій, ні написаного в літературі. А молитву зрозуміла, і це був як вибух в голові. У ній містилися банальні начебто істини, але змогла чітко побачити, що всі страждання і біль були викликані тільки одним – мої спроби змінити те, що не можна було змінити в принципі. Намагалася дуже наполегливо і різними способами. А в підсумку – самотність, купа страхів і самооцінка нижче плінтуса.

Тільки я почала входити в програму і намагатися в ній розібратися, як познайомилася з майбутнім чоловіком. Як не дивно, він виявився алкоголіком. Правда, тверезим вже кілька років. Всі мої обіцянки, що ніколи в житті не буду жити з алкоголіком і не повторю історію батьків, забулися відразу. Надія, що у мене вийде зробити те, що не змогли вони, призвела до одного – стосунки вийшли і справді не такими, як у батьків. Вони були ще гірші.

Підсумок сумний… Чотири роки разом, день в день, і все нижче по похилій в усіх сферах життя. Довівши себе до повного виснаження і жертвуючи всім заради нього і дитини, весь цей час я не працювала за програмою. Не шукала Вищу Силу. Замкнулася лише на ньому, його схваленні і догоджанню йому. І він зайняв місце моєї Вищої Сили. При цьому алкоголю не було, ні у нього, ні у мене. Але спільне життя стала пеклом… Досі не розумію, яким дивом вийшла звідти. Тому що в кінці вибір стояв вже між тим, щоб вбити або його, або саму себе.

І тільки через чотири роки після знайомства з Ал-Аноном я змогла приступити до серйозної роботи по кроках. Знайшла спонсора, робила все, що мені говорили. Читала, писала, ходила на збори, через силу дзвонила іншим, щоб поспілкуватися і вийти зі своєї шкаралупи. Кожен день я була «в темі», тому що без цього життя виглядало нестерпним. А думки в голові розривали на частини. У підсумку за два роки я поміняла трьох спонсорів, починала проходити кроки за трьома різними програмами, але успішно завершила їх прописування.

Тут історія не закінчується, а тільки починається. Нарешті, почалося моє життя. Вільна, радісна, не ідеальна, але кожен день цікава! Брала участь у створенні групи, часто їжджу на конференції, спілкуюся, займаюся служінням. Тепер я встигаю зробити безліч справ. Відчуваю, що у мене є майбутнє. Світле і не самотнє.

Все, що я дізналася в Ал-Аноні, було важливим для мене. Але ще більш важливим було робити те, про що дізнавалася. Практикувати і застосовувати ці принципи, прислухаючись до своєї совісті і внутрішнього голосу. Мені говорили, що прибравши уламки минулого і завали всередині, я розкрию свою душу. Так і вийшло … Але я навіть не могла уявити, що все, що мені могло коли-небудь знадобитися, вже в мене є. В моїй душі. І саме Ал-Анон став тим інструментом, який допоміг до цього прийти. І в подяку за це я живу сьогоднішнім днем, роблю те, що можу і передаю послання про це далі.

Ольга С.