У мого старшого брата діагностували цироз печінки і гепатит С. Не дивлячись на власні проблеми зі здоров’ям, я відчувала себе вимушеною контактувати з ним навіть тоді, коли він ізолював себе від всіх.

Вища Сила дала мені невелике уявлення про справжню природу брата, коли він був тверезим. Я побачила який він чудовий, його почуття гумору, доброту і ввічливі манери. Між нами розвинулась міцна дружба.

Я знала, що залежність вбивала його, але тепер, через десять років після мого приходу в Ал-Анон, зрозуміла, що він виявився вразливим. Коли він капітулював, нам дали дар справжньої близькості. Це був приголомшливий досвід і, вперше в своєму житті, я змогла побачити щось хороше в алкоголіку.

Зрештою, моя Вища Сила показала мені шлях до Ал-Анону через чоловіка – ще одного алкоголіка. Цього разу це було по-іншому. Не було ніякого виходу ні для нього, ні для мене. Я була змушена здатися.

Моє перше зібрання було казковим. Люди там виявилися дуже уважними і добрими. Ніхто не заважав моїй потребі пережити власні емоції. Моя потреба в контролі була величезною, а вразливість робила мене повністю беззахисною. Я добре запам’ятала це слово після зборів: «Повертайся».

Для того щоб одужати, мені довелося стати вразливою і смиренною. Моє его захищало мене такими способами, в яких більше не було потреби. Насправді, моє его утримувало мене в запереченні. Треба було подолати це, і дозволити Богу в моєму розумінні забрати те, що заважало мені.

Лінн Ф., Британська Колумбія

Посилання на історію:

http://www.al-anon.alateen.org/for-siblings/item/286-learning-how-to-open-my-heart