Є багато випробувань в житті, через які треба пройти, і всі вирішують ці проблеми по-різному. Хтось пише. Хтось бореться. У моїй родині, здавалося, всі «топили» свої проблеми в алкоголі.

Як шестирічний малюк, я не бачив проблем, з якими стикалася моя сім’я. Світ був великим і повним чудес в очах цікавого до всього маленького хлопчика, але наявність батьків-алкоголіків робило мій світ набагато меншим. Я не міг висловити словами, яким наляканим був.

Я швидко навчився розуміти, що думали і відчували мої батьки. Мені треба було знати, чи приходив я додому як в тепле, любляче місце, яким і повинен бути дім, чи як в зону військових дій, де люди боялися говорити про свої почуття.

Одного разу батьки подумали, що буде непогано, якщо моя мати поїде. Протягом цього часу мої мама і тато то кидали пити, то знову починали.

Одного разу тато пішов в п’ятницю ввечері, залишивши мене і моїх друзів дома. Коли він не повернувся додому, ми пішли додому до моїх друзів. Тато забрав мене, будучи з похмілля. Він сказав, що хоче змінитися.

Я бачив свою маму після цього, і вона була тверезою. Вона створила групу Алатін. Я сказав, що хочу спробувати. І сказав татові, що хочу піти туди, а він вирішив піти до Анонімним Алкоголікам. Ми разом почали подорож до одужання.

Я добре пам’ятаю своє перше зібрання, хоча здається, що це було багато років тому. Там було багато старших дітей, і всі були незнайомі. Я намагався знайти темний куток, щоб сховатися там, коли 18-річна дівчина підійшла до мене і стала на коліна так, що наші очі були на одному рівні. М’яким голосом і привітною посмішкою вона запитала: «Нервуєш?» Я нерішуче кивнув головою. Вона стиснула мої тремтячі руки, потерла їх з великим хвилюванням і сказала: «Не переживай!» Я встав, всі засміялися і стали обіймати мене.

В той момент всі страхи і хвилювання, які були в моєму серці, пішли. З деяких причин, це було найулюбленішим з того, що я відчував за ці роки. Я не міг стриматися від посмішки і сміху протягом решти групи. Я був насправді щасливий перший раз за останні роки.

На цьому першому зібранні я ділився і плакав. Це було так добре – так ніби ходиш по повітрю. Кілька років я не пропускав жодного зібрання.

Я думаю про те, на що було б схожа моє життя, якби я не пішов на збори Алатін. Я міг нашкодити собі або ще комусь. Я міг опинитися у в’язниці або, можливо, стати алкоголіком. Коли уявляю альтернативний світ, який міг бути реальним для мене, то відчуваю благословення, що моя Вища Сила подбала про мене достатньо, щоб привести в програму.

Алатін не «виправив» мене і не зробив ідеальним. Він показав мені, де зробити дещо в житті так, щоб мені міг сподобатися кінцевий результат. Я навчився тому, що життя – це вартісне місце. Я щасливий, коли дивлюся на карти, які Бог дав мені, щоб розібратися з ними, і я спокійний і посміхаюся. Я можу не зіграти ними найкращим чином, але й гіршим теж не зіграю.

Посилання на історію

http://www.al-anon.alateen.org/dealing-with-my-parents-alcoholismone-teens-story