Коли я вперше прийшла в Ал-Анон, то відчула себе так, начебто, нарешті, знайшла групу людей, які дійсно розуміють мою напругу. Це було таким полегшенням, дізнатися, що вони розуміють мою емоційну мову не тільки теоретично, але й на власному досвіді. Я відчувала себе почутою, але ніколи не покритикованою.

Мене надихнули почати працювати по кроках і знайти спонсора. Це було важливо для початку. Я відчувала, що у мене хороші стосунки з моєю Вищою Силою, а в той час, коли почала опрацьовувати Перший Крок, зі мною сталося чудо віднайдення того проводу, якого я потребувала. Моя дочка, яка відчайдушно хотіла повернутися додому, щоб жити зі мною після курсу лікування, просто не розуміла, чому моєю відповіддю на це було «ні».

Прийнявши це на свою адресу, вона хотіла знати, чому я більше не люблю її. Поки я чекала правильної відповіді (я чула на зборах, як інші говорили про це), слова ніби самі вилетіли з мене: «О ні, ти не так зрозуміла. Саме тому, що я люблю тебе, я прийняла таке рішення. Життя разом викликає в мені багато обурення, а я більше не хочу ображати тебе ». Прийнявши підказку від інших людей в програмі, які закликали мене любити, розуміти і поважати алкоголіка, також я сказала: «Я вірю і довіряю, що ти можеш сама добре подбати про себе». Це прозвучало так, начебто ми обидві розуміли суть цих слів.

Сьогодні у нас прекрасні взаємини, а взаємна повага надзвичайно зросла. Я вдячна Вищій Силі за Ал-Анон. Мудрість, підтримка і любов, які я отримала, просто дивовижні. Сьогодні я знаю, що можу відокремитися з любов’ю і безпечно, підтримувати здорові взаємовідносини і поважати саму себе і інших як унікальних особистостей, які були створені, щоб жити.

Діана Р., Айдахо, США.

Взято з сайту http://www.al-anon.alateen.org/for-parents/item/568-mother-finds-the-courage-to-say-no