Роздуми про життя в Ал-Аноні,

історії одужання, гумор – від вас і для вас!

І для тих, хто шукає дорогу до нас…

Крилаті вирази, почуті на семінарі:

Ал-Анон – как лекарство, которое я принимаю. Реально надеяться, когда принимаю лекарство я, чтобы выздоравливал другой человек, мой близкий?

Когда я бессильна и в отчаяньи – спрашиваю: КАКОЙ ДЕВИЗ применить?

Услышала “глубоко и бесстрашно” – мне уже стало страшно…

Вездеприсутствующий Бог очень деликатно открыл мне меня.

Спонсор – это человек, который знает обо мне всё и до сих пор меня любит.

Я воззвала: Бог, ты меня слышишь? Дай знак! – перевела глаза к окну – а там на перилах сидит волнистый попугайчик.

ВПРОДОВЖ ОСТАННІХ РОКІВ В КИЄВІ СКЛАЛАСЯ ЧУДОВА ТРАДИЦІЯ –  ПРОВОДИТИ СЕМІНАРИ. Ініціатором були Робочі збори м. Києва. Семінари відбуваються чотири рази на рік, два з яких це семінари по кроках та традиціях. Теми інших семінарів обираються членами Ал-Анону за їх бажанням. За цей час темами семінарів, крім “12 кроків одужання” та “12 Традицій Ал-Анон”, були “12 Принципів”, “Спонсорство”,  “Новачки. Три перепони на шляху одужання”, “Служіння – вдячність в дії”, “Розмивання програми Ал-Анон”, “Наша структура” та інші.

На початку формат семінарів ми запозичили у Анонімних Алкоголіків, але з часом, набуваючи досвіду, привнесли в ці семінари багато свого. Останнім часом у семінарах почали приймати участь аланонівці з інших міст.

Скільки цікавого і корисного можна почути на таких семінарах, не говорячи вже про душевну атмосферу, живе спілкування та гарячий чай. Цікавий досвід учасників семінару дає можливість краще зрозуміти, як застосовувати Програму в повсякденному житті. На семінарах ми не тільки ділимося досвідом і вивчаємо літературу. Це також дає нам можливість ближче познайомитися один з одним, відчути підтримку.

ДО ЗУСТРІЧІ НА СЕМІНАРАХ.                                                                                                                   Світлана

9 ЛЮТОГО В СТОЛИЦІ ПРОЙШОВ СЕМІНАР “12 КРОКІВ АЛ-АНОНУ”.

Готувала захід Київська рада з обслуговування, гостей запрошували з усієї України, заздалегідь. В листі реєстрації відмітилися 42 учасники: Дніпро, Київ, Луцьк, Мелітопіль, Одеса, Рівне, Фастів…

Кажуть, то ще не усі – дехто одразу ж всівся, без реєстрації.Яскраві, гуморні  спікерські виступи про серйозне, жвавий обмін питаннями-відповідями, активність учасників із залу зі своїм досвідом – доводилося обмежувати в часі, бесіди і дружні жарти під чай-каву – семінар проходив активно, насичено, душевно!  

Частину виступів вдалося записати на аудіо – маємо шанс згодом слухати в Сообществе “Делимся опытом”.

Плекаємо надію, що Співдружність і ми, її групи, доростемо до того, щоби семінар став пересувним всеукраїнським і наша газета – вийшла за межі вісника київради – на відповідальність Ал-Анону в Україні – і збільшилася в об’ємі.

Враження від семінару,

пряма мова:

Я ВООБЩЕ В ВОСТОРГЕ!Я пришла на семинар, немножко опоздала, прихожу – и в зале нет свободных мест…Меня это так порадовало!!!Просто … в восторге, потому что люди интересуются, приезжают из других городов…Я недавно в Ал-Аноне и в первый раз увидела именно на собрании групп Ал-Анона людей из Днепра – я сама там не была на группах, вообще ни разу не была в этом городе…, представителей из Луцка – тоже рада видеть всегда, Мелитополь был представлен, девочки из Одессы приехали… – очень рада была видеть, огромное спасибо, что приехали!!!О самом семинаре. Очень важно было для меня понять и разделить всё-таки две программы:  АА и Ал-Анон. Конечно, это РАЗНЫЕ программы. Это звучало на семинаре. Когда люди делились,  эта разница где-то чувствовалась.

Я думаю, этот формат – семинаров – возможность общаться с другими людьми, получать опыт, ещё больше узнавать Шаги.

Это тоже и один из способов донесения идей.Огромная благодарность организаторам, всем гостям.  просто надеюсь, что в будущем и семинары по Традициям, и по Принципам будут собирать такое же количество людей. И люди будут интересоваться и узнавать об Ал-Аноне всё больше и больше…СПАСИБО!             Светлана, Киев, гр. “Покровская”

Я ЧТО МОГУ СКАЗАТЬ?… Я больше хотела бы про БЛАГОДАРНОСТЬ и про ПРОГРЕСС.Конечно, у нас ещё не всё идеально, отголоски влияния АА есть, но этот семинар – самый приближённый из всех – именно к Шагам Ал-Анона, к ЛОК: многие опирались на нашу литературу, на наше понимание Шагов…В этом я увидела самый большой плюс.Ещё хотела сказать – ЕДИНСТВО. Семинар по Шагам, но очень чувствовалось ЕДИНСТВО именно всей Украины: прогресс и в понимании Шагов, и в понимании людей, что прохождение Шагов по ЛОК это – очень важно. И было очень важно для меня, что много городов, много людей.Общность взглядов, идей… всё-таки ПРОГРЕСС – налицо.И – чай, печенюшки, вкусный буфет, колбаска – это, конечно, не главное, но прилетела  голодная и мне было важно выпить чаю горячего. Я тут по Киеву – и то была рада, а кто из других городов – … БЛАГОДАРНОСТЬ БОЛЬШАЯ. М., Киев.                                          

ДЛЯ МЕНЕ СЕМІНАР ПРОЙШОВ ПІД ЗНАКОМ ДАРУ БОЖОГО. Я з тих, хто проходив Кроки по літературі і з наставницєю з іншої Спільноти, але “переучуюся”. Для штудіювання ЛОК мені бракувало найпростішої позиції – Набору новачка. Його відсутність гальмувала просування вперед, а наставниця підкреслювала необхідність переконатися, ЯК М’ЯКО ЛОК вводить новачків в розуміння проблеми і себе. Власне, Набір в мене був під рукою, але з бібліотеки групи – як в ньому чьоркати? І замовлення ЛОК тимчасово припинили діяти – через реорганізацію в РСО.         

Приїхала до Києва, прийшла на семінар, обіймаюся із знайомими,  підхожу до столу ведучих: лежать групові папки, буклети, закладки, серед них – Набір новачка. Подумала: певно, щоби показати залу як важливу для вивчення ЛОК. Але за звичкою уточнила: це що на столі? для чого?…                       

– А це була відповідь Вищої Сили!!! – особисто для мене. Що називається, Бог проявив Себе. Подбав про ту, кому “більше усіх” треба: серед літератури, що лишилася після Форуму, якось занепав один ось цей конверт с брошурами і буклетами. А знайшовся саме тоді, коли гостро потрібно.                                   Дуже конкретна, матеріальна і прагматична ілюстрація того, що Бог мене любить! ДЯКУЮ!                                 Т., Ал-Анон.

ПОПАЛА НА СЕМИНАР С ОПОЗДАНИЕМ, НО КОГДА ВОШЛА, БЫЛА ПРОСТО ОШАРАШЕНА КОЛИЧЕСТВОМ НАРОДА! Еле нашли места, моя подруга и я.

Когда немного огляделась, поняла, что много приезжих. Охватила какая-то радость и гордость. Наши «руководители» – молодцы. Представляю, какая была проведена работа! Сама служила в СП три года, знаю не понаслышке. Хочу отдельно поблагодарить тех, кто пригласил меня спикерить. Готовилась, читала нашу ЛОК, делала заметки, подняла мои записи. Ещё раз прожила и переосмыслила Шаги. В общем, спасибо ВСЕМ!                        Вера, Киев

МНЕ ПОСЧАСТЛИВИЛОСЬ БЫТЬ НА СЕМИНАРЕ ПО ПРОХОЖДЕНИЮ 12 ШАГОВ АЛ-АНОНА. Казалось бы, ясно и понятно, что это подразумевает применение ал-аноновской ЛОК.Однако большая часть выступающих не делала акцент на Литературу, Одобренную Конференцией. А говорили о выздоровлении в общем. Вряд ли новичкам было понятно, какая разница между ЛОК Ал-Анона и литературой АА, и стоит ли вообще обращать на это внимание.Ну, а в остальном все было прекрасно: обнимались, улыбались, буфет прекрасный и недорогой, все родные и свои, даже кого видишь в первый раз!Ну, а когда же ЛОК выпрямится в полный рост в своем доме?Потихоньку, полегоньку – я верю – это произойдет!Люба, Ал-Анон.

РАДА БУЛА БАЧИТИ СТІЛЬКИ АЛ-АНОНІВЦІВ. Дуже вдячна  всім хто брав участь у семінарі 12 Кроків, що знайшли час та можливість поділитись своїм досвідом на шляху одужання від впливу  алкоголізму.

12 Кроків,  які практикуються в Ал-Аноні, пропонують визнати безсилля перед алкоголем, нагадують про те, що таку складну проблему  під силу вирішити лише Вищій Силі, і цій Силі можна довіряти, що можна не боятися бути собою і навчитись приймати себе з тими особливостями, які є, що недоліки не назавжди. Турбота про себе допомагає проживати день за днем, знаходити безпеку, допомогу та душевний спокій. Згодом з практикою з’являється досвід, як долати образи, незадоволення без шкоди для себе та  інших. Питання до 12 Кроків – знайомство із собою. Бажання змінитись – іще один крок на шляху одужання від впливу алкоголізму.Сподобалось, що одним із способів відшкодування шкоди є визнання своєї неправоти. Безпосередні стосунки з Богом надають сил жити далі і бути щасливим та підтримувати інших. Дякую Богу, Ал-Анону та всім учасникам семінару.                                                 К. Л.

У НАС В ПРОГРАММЕ АЛ-АНОН ЕСТЬ ТРИ ЗАВЕТА. ПЕРВЫЙ ЗАВЕТ:  ВЫЗДОРОВЛЕНИЕ С ПОМОЩЬЮ ШАГОВ.Шаги, изложенные в ЛОК, предлагают нам действующее руководство для нашего выздоровления сегодня.Чтение литературы ЛОК – один из основных инструментов выздоровления.Когда я слышала опыт людей, которые применяют литературу Ал-Анон, было понимание, доверие, единство.                                                                              При подготовке к семинару я пересчитала количество литературы, по которой можна сегодня изучать Шаги (у меня вышло 9). Желательно было бы на семинаре сделать “выставку”.Некоторые моменты… конечно, было очень грустно, когда опыт людей базировался не на нашей литературе – я понимала, что нарушаются Традиции и это могло навредить, особенно новичкам. Ещё меня порадовали активность, желание людей узнавать, применять, доброжелательная обстановка – это очень важно было. СПАСИБО!А ещё ярко высветилась проблема Традиций. Единство!!! Много проблем на группах из-за незнания Традиций.Это всё так и настолько взаимосвязано…И – последний момент, когда проявился этот конфликт, давно лежащий, уже несколько лет – это тоже показатель того, что проблема с Традициями. И ответственность меня, как члена Ал-Анона, – делать свою часть: изучать и применять наши Три Завета, информировать, служить.                                Надежда

Крилаті вирази, почуті на семінарі:

Все эти идеи: “Займись собой”, “Положись на Бога” … – они меня обессилили.

Я поняла, что я её – боюсь. Бога не боюсь, а спонсора – боюсь.

У нас с АА даже песни разные.  Они поют: “Я, я, я, я…”, а мы поём: “Ты, ты, ты, ты…”

У меня один недостаток – недостаток Высшей Силы.

Есть люди, любовь которых меня греет.

Чем более мы выздоравливаем, тем больше вероятность столкновения с конфликтами.

Страх голода…Представила, что умираю от голода…Сын, похороны. Сколько стоит похоронить? 30 000… Да попрошу я у него 1 000 на продукты!

Сначала доверяю спонсору, потом – Богу, потом – сама себе.

Я себе не очень нравлюсь. Но другой меня у меня нет. Маємо те, що маємо.

Історії одужання

Коли я вперше прийшла на групи, то нічого не розуміла, що з мене хочуть, навіщо це все мені. У мене є Бог, я віруюча людина, Він мій помічник, я молюся, читаю Псалми, Біблію, що мені може дати ця група, дивна група. Але на одному з занять я почула про поведінку члена сім’ї з алкоголізмом, і як ця людина своїми руками, діями множить зло на землі, допомагаючи своїм близьким вмирати від пияцтва. Я не змогла дочитати до кінця, сльози і біль підкотили до горла. Я зрозуміла, що це я ходячи в храм, знаючи Псалми і молитви – насправді не знаю, що таке духовність і сміріння. Я завжди відчувала себе жертвою, і завжди в серці біль, чому я, за що все це мені, де ти, Бог, чому я так страждаю!!??

Ходячи на групи, я зрозуміла, що моє щастя не залежить від інших, це їх вибір так жити, я не в силах змінити іншу людину, це можливо тільки Богу, а що я можу змінити – тільки себе. Я навчилася в Ал-Аноні піклуватися про себе, робити те, що подобається, ставити границі, заявляти про свої права, не бути в рабстві – кріпосне право вже давно відмінили, скидати відповідальність, якщо вона не є моєю, приймати без осуду людей такими, які вони є на своєму духовному розвитку.Я дякую Богу, що привів мене в цю групу, відкрив мої очі і вуха для прийняття Його істини, а істина зробить мене вільною. Дякую Богу за Ал-Анон!                          Юлія, група “Моя надія”

Привет!  Меня зовут Ирина, я выросла в семье с алкоголизмом, и это мышление не давало мне покоя всю жизнь. Никому не доверяла, все пыталась “сама”.  Я вышла замуж за алкоголика,  дочь сбежала в 18 лет вышла замуж,  я долгое время думала, что у меня все под контролем.

Сейчас я прошла Шаги, расту по Программе каждый день и учусь жить свободной и счастливой жизнью, не кидаюсь на людей и не просыпаюсь посреди ночи с мыслями о том, как бы мне проконтролировать кого-то или что-то.Мои родные не изменились, но начала меняться я.Чтобы оставаться в выздоровлении,  мне нужны другие ал-аноновцы! 🙂
Если вы ищете спонсора, буду рада помочь.

Крилаті вирази, почуті на семінарі:

Из опыта, как принимаю 5 Шаг у подспонсорных. Им – облегчение, а МНЕ куда это девать?! Стала посылать сдавать 5 Шаг священнику.

Программа – для всех. Но каждый – особенный.

Если я не говорю – то у меня всё хорошо. Но стоит открыть рот…

Очень не хотела расставаться с кое- какими своими недостатками.

Молиться и просить Бога о желании преисполниться желанием!

Раньше я страдала от “г…стых” состояний, выписывала в записную книжку, анализировала… А теперь, как в том анекдоте про детей, пессимиста и оптимиста:  О, а ко мне ЛОШАДКА!!! приходила.

Ребёнок мне говорит: “Мама, с таким лицом на пляж не пускают!”

Эти состояния… они ещё бывают, но я реже в них попадаю и в них уже не пропадаю.

Лучше один ужасный конец, чем ужас без конца.

Запозичений досвід з паралельної спільноти. Як виконуєш 11 Крок? – Ввечері говорю три пункти: 1.Претензії до Бога сьогодні, 2.Вдячності Богу сьогодні, 3.Плани на завтра. Вранці дякую за все і всіх і прошу про підказки на сьогодні.

12 Шаг. Достигнув духовного пробуждения… Достигла или не достигла? Пробудилась?

Жёлтый учебник… 10 лет назад было “неинтересно”. НО мы не должны ничего выдумывать, в ЖУ написано: КАЖДЫЙ член Ал-Анона ДОЛЖЕН иметь эту книгу и изучать её

Дорогі аланонівки та аланонівці!

Чекаємо від Вас відгуки про семінари.
Що запам’яталося, що нового і цікавого Ви знайшли для себе? Які є побажання відносно тем семінарів,питань, які піднімаються організації семінарів?

Будемо раді отримати від Вас свої історії одужання.

Це безцінний досвід для всіх,тому що одужання – це не є кінцева зупинка, це – процес з усіма радощами і труднощами.

Чекаємо на прозу і вірші! ♥

Надсилайте на електронну пошту Робочих зборів infocomitetkiev@gmail.com.
Якщо немає інтернет-зв’язку або можливості набрати текст на комп’ютері – допоможемо вирішити це питання: тел. 050-310-67-62; 067-504-80-82 Віра; 097-314-61-39; 095-628-49-29 Тетяна.

Редакційна колегія газети «Ластівка»:
Тетяна К. (тел. 097-314-61-39; 095-628-49-29),
Олена С. (тел.099-067-06-68),
Ірина К. (тел.095-395-02-61),
Віра С. (тел 050-310-67-62; 067-504-80-82).

 

Газета в формате PDF ЗДЕСЬ