Я прийшла на Сімейні групи Ал-Анон на запрошення свого колишнього хлопця – одужуючого алкоголіка.

У нас були хиткі стосунки, і я звинувачувала в цьому його. Я хотіла, щоб він змінився і зробив мене щасливою, але у мене не виходило змінити його, як би сильно не старалась. Його одужання і програма були пріоритетними в його житті, а я не розуміла цього. Нашим стосункам бракувало якихось основних елементів, яких я відчайдушно потребувала.

Хоча я і була готова розірвати стосунки з хлопцем, коли вперше прийшла в Ал-Анон, я дослухалась поради його членів почекати шість місяців перед тим, як прийняти таке рішення. Мені було сказано, що після шести місяців одужання мої перспектива, точка зору і реакція зміняться, а це дасть інструменти для прийняття найкращого рішення.

Я почала працювати за програмою Ал-Анону. Протягом перших місяців відвідувала кілька зборів на тиждень, знайшла спонсора, взяла служіння в групі, читала літературу і підтримувала контакт з іншими членами групи по телефону.

Досить швидко я усвідомила свою роль в цих дисфункційних стосунках. Я прийшла до усвідомлення, що мої потреби і поведінкові моделі були результатом глибокого впливу на мене алкоголізму інших людей. Свого часу я була заручена з активним алкоголіком, але так і не відновилась після цих стосунків. Також зрозуміла, що ця хвороба була присутня в моїй родині.

Поступово стосунки з хлопцем почали поліпшуватися, тому що я перестала намагатись нав’язувати йому свою волю. Я перестала реагувати. Це було не легко, але з допомогою і підтримкою мого спонсора та інших членів Ал-Анон, я почала фокусуватися на самій собі замість того, щоб зациклюватися на ньому.

У міру того, як мені ставало краще, поступово я почала усвідомлювати, що єдиною людиною, яка може зробити мене щасливою, є я сама. Я почала піклуватися про себе фізично, емоційно і духовно. Я відновила зв’язок зі своєю Вищою Силою.

У наших стосунках настав момент, коли я відчула, що все досить непогано, але все ще хотіла більшого. З огляду на його алкоголізм, прийняла, що він просто не може мені цього дати. Я не знала, що робити. Я любила його і хотіла, щоб він був у моєму житті, але була нещасна. Мої емоційні потреби не задовільнялись, а наші стосунки не мали майбутнього. До того ж, він повністю залежав від мене, я знала, що була уповноважена ним на це, але не розуміла, як перестати бути для нього наглядачем.

Усвідомивши своє безсилля, передала ситуацію Вищій Силі. Я здалась. Це було єдине, що я могла зробити. Це було почуття звільнення. Я довірилась своїй Вищій Силі, яка вела мене протягом кількох місяців. Вона допомогла мені знайти спосіб, як розірвати нездорові моделі поведінки, залишившись друзями з колишнім хлопцем, але ставши вільною, щоб рухатися далі по життю. Я відчувала, як про мене дбала Сила, могутніша ніж я сама, і я не була настільки спустошеною, як того боялась.

Тепер мій колишній хлопець і я, все ще дуже близькі. Без моїх підштовхувань, втручання і контролю, він став працювати по своїй програмі набагато краще, піклуватися сам про себе і жити власним життям. Нам вдалося зберегти те краще, що було між нами, і відпустити погане. За це я завжди буду вдячна.

Кращим компліментом, який я отримала, був той момент, коли мій колишній сказав, як він пишається мною через те, як я працюю за програмою. Зараз я в Ал-Аноні 16 місяців. Відвідую 4 збрання на тиждень, старанно проробляю Кроки, щодня читаю літературу, працюю зі спонсором і підтримую контакт з іншими членами Ал-Анону. Також я спонсорую людей і намагаюсь віддати те, що Ал-Анон дав мені: новий шанс у стосунках.

Перший раз в житті у мене досить здорові стосунки. Також в результаті пропрацювання Кроків я змогла залишити минуле позаду, пробачити і відпустити старі образи. Зараз мої взаємини з членами сім’ї набагато кращі, ніж вони коли-небудь були раніше.

Темі П., Нью-Йорк

Взято з сайту http://www.al-anon.alateen.org/young-woman-finds-path-to-health-relationship-with-hard-drinking-boyfriend